Acasă › Camere IP Exterior

Camera supraveghere exterior IP cu iluminare duala Dahua WizSense IPC-HFW2549S-S-IL-0280B, 5MP, 2.8 mm, IR / lumina alba 30 m, microfon, slot card, PoE

Descriere

  • Senzor: 1/2.7" CMOS
  • Lentila fixa: 2.8 mm
  • Rezolutie video: 5 MP (2960× 1668× pixeli)
  • Memorie interna: 128 MB
  • Memorie RAM: 256 MB
  • Sensibilitate: 0.007 LUX (color, 30 IRE) / 0.0007 LUX (B/W, 30 IRE) 0 LUX (cu IR pornit)
  • Distanta iluminator IR / lumina alba: 30 m
  • Viteza shutter electronic: Auto/Manual 1/3 s–1/100,000 s
  • Diafragma: F1.6
  • Unghi de vizualizare: 111° (orizontala), 58° (verticala), 132° (diagonala)
  • Distanta DORI: D: 63.6 m, O: 25.4 m, R: 12.7 m, I: 6.4 m
  • Cadre/secunda: 1–20 fps
  • Compresie video: H.265; H.264; H.264H; H.264B; MJPEG
  • Compresie audio: G.711a; G.711Mu; PCM; G.726
  • Bit Rate video: H.264, H.265
  • Functii speciale: WDR (120dB), BLC, 3D NR , HLC, Gain control, White Balance, ROI (4 zone), detectie miscare (4 zone), Privacy Masking (4 zone), IVS (protectie perimetrala), cautare inteligenta
  • Audio: microfon incorporat
  • Protocoale: IPv4; IPv6; HTTP; TCP; UDP; ARP; RTP; RTSP; RTCP; RTMP; SMTP; FTP; SFTP; DHCP; DNS; DDNS; QoS; UPnP; NTP; Multicast; ICMP; IGMP; NFS; PPPoE; Boujour
  • Evenimente: detectie miscare (oameni si autovehicule), detectie audio, incalcare perimetru, detectie intrus, clasificari om/masina
  • Interoperabilitate: ONVIF
  • Utilizatori:20
  • Capacitate de stocare: FTP, SFTP, Micro SD card ( max. 256 GB), NAS (cardul nu este inclus)
  • Aplicatie compatibila: Smart PSS; DSS; DMSS
  • Telefoane compatibile: iOS, Android
  • Alimentare: 12 VDC / PoE
  • Consum: 2.2 W (12 VDC); 2.9 W (PoE)
  • Temperatura de functionare: -40°C pana la +60°C
  • Grad de protectie: IP67
  • Culoare: alb
  • Carcasa: metal
  • Dimensiuni: 166.2 mm × 70 mm × 70 mm
  • Greutate: 0.47 kg
Specificații tehnice
Audiomicrofon incorporat
Consum2.2 W (12 VDC); 2.9 W (PoE)
Senzor1/2.7" CMOS
Carcasametal
Culoarealb
DiafragmaF1.6
Alimentare12 VDC / PoE
Dimensiuni166.2 mm × 70 mm × 70 mm
Evenimentedetectie miscare (oameni si autovehicule), detectie audio, incalcare perimetru, detectie intrus, clasificari om/masina
ProtocoaleIPv4; IPv6; HTTP; TCP; UDP; ARP; RTP; RTSP; RTCP; RTMP; SMTP; FTP; SFTP; DHCP; DNS; DDNS; QoS; UPnP; NTP; Multicast; ICMP; IGMP; NFS; PPPoE; Boujour
Memorie RAM256 MB
Utilizatori20
Lentila fixa2.8 mm
Cadre/secunda1–20 fps
Distanta DORID: 63.6 m, O: 25.4 m, R: 12.7 m, I: 6.4 m
Sensibilitate0.007 LUX (color, 30 IRE) / 0.0007 LUX (B/W, 30 IRE) 0 LUX (cu IR pornit)
Bit Rate videoH.264, H.265
Compresie audioG.711a; G.711Mu; PCM; G.726
Compresie videoH.265; H.264; H.264H; H.264B; MJPEG
Memorie interna128 MB
Rezolutie video5 MP (2960× 1668× pixeli)
Functii specialeWDR (120dB), BLC, 3D NR , HLC, Gain control, White Balance, ROI (4 zone), detectie miscare (4 zone), Privacy Masking (4 zone), IVS (protectie perimetrala), cautare inteligenta
Grad de protectieIP67
InteroperabilitateONVIF
Unghi de vizualizare111° (orizontala), 58° (verticala), 132° (diagonala)
Aplicatie compatibilaSmart PSS; DSS; DMSS
Telefoane compatibileiOS, Android
Viteza shutter electronicAuto/Manual 1/3 s–1/100,000 s
Temperatura de functionare-40°C pana la +60°C
Distanta iluminator IR / lumina alba30 m

Produse compatibile

Produse similare